Özgür YAMAN - Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

ASP.NET Dersleri 1.Quiz

ASP.NET Dersleri serisinin ilk 5 dersini tamamladıktan sonra şu ana kadarki öğrendiklerimizi test etmek amacıyla bir quiz hazırladım. Bu quizde döngüler dışındaki konulardan kendinizi test edebileceksiniz. İlerleyen derslerde yeni quizler de siteye eklenecektir. Herkese bol şans.

Quiz'i yapmak için aşağıdaki linke tıklayın:

ASP.NET 1.Quiz

Etiketler: ,

" ASP.NET Dersleri 1.Quiz " için 14 Mesaj Yazıldı:

 1. Hocam Guzel bi quizmiş 75 Aldım 2 yanlısım ama 5. soruya bakarsanız 2side olabilir soru cok acıklayıcı değildi duruma gore 2 secenekte olabilirdi bence. diğer soruda yanlıs hesaplama yapmısım gerisi hep doğruydu elinize sağlık.

 2. @Ahmet, Quiz’de sorular her seferinde karışık şekilde geliyor. Hangi sorudan bahsettiğini anlayamadım 🙁

 3. Hocam Dizi değişkenin tanımlarken parantez içine dizi değişkeni eleman sayısını yazmamız gerekir mi ? diye bi soru vardı oradada ben yanlıs dedim ama cevabı doğruydu yanına tanımlarsak değişkenleri eleman sayısı belirtmemiz gerekmez o soru bu acıklayıcı değildi sanırsam :'(

 4. “Dizi değişken oluştururken değişken isminden sonraki parantez içerisine dizinin eleman sayısı kaçsa o yazılmalıdır.” diye bir ifade var. Bu ifade her halükarda yanlış. Ya en büyük indis numarası yazılmalı, ya da boş bırakılmalı, duruma göre.

 5. Evet hocam ama o soruda dizi değişkenlerini nereye tanımlayacağımızı soylememiş.

 6. Tamam işte, her iki durumda da bu bilgi yanlış. Doğru değil.

 7. Evet bende yanlıs yaptım ama doğruymus quize gore

 8. Kolay gelsin hocam, bu Quiz i hangi programda hazırladınız ?

 9. Articulate ile hazırladım.

 10. Çok teşekkür ederim,sitenizi takip ediyorum,çalışmalarınızın devamını dilerim.

 11. Ben teşekkür ederim.

 12. hocam bi sorum olacaktı asp.net de site yapmayı ögrenyoruz hoca bıze bi soru sordu ve cok önemlı switch case le yapılcak soru söyle textboxa gırılen 0 ile 100 arasndakı saylr ıcın 0-44 arasna kaldı 44-54 arasına gecer 54-69 arsına orta 69-84 arasına iyi 84-100 arasına aferın yazdran program cok acıl cvp verırsenz cok sevinirim.

 13. Şu sayıların arasında diyebilmen için Switch değil If kullanman gerekir. If Else Endif mantığını anlamışsan kolayca yapabilirsin.

 14. switchle de yapılabilir aslında, 70-80 aralığı için 10 ile bölüp switch caselerine 7 diye atabilirsin. Yada yuvarlama işlemleriyle daha farklı aralıklar için switch case kullanılabilir.

Bu Konuda Ne Düşünüyorsun?

Mesaj yazabilmek için giriş yapmalısınız.