KATEGORİ: HTML

2

HTML&CSS Uygulama Kağıdı #2

HTML ve CSS bilginizi test etmek için bu uygulamayı yapabilirsiniz. Önceki uygulamamıza benzer şekilde bu uygulamada da gerekli olan dosyaları ve yapılmış uygulamayı bulabileceksiniz.

5

HTML’de Tablo Kullanımı ve CSS ile Tabloları Biçimlendirme

Bu derste, web sayfalarımıza nasıl tablo ekleyebileceğimizi ve tabi ki eklediğimiz tabloları CSS kullanarak nasıl biçimlendirebileceğimizi anlatmaya çalışacağım. Tablolar, HTML ilk çıktığı zamanlarda, asıl amacından daha çok web arabirimleri oluşturmak için kullanılıyordu. Tabi bu...

dw-temel-ders-notları 2

Dreamweaver Temel Ders Notları

Her ne kadar Dreamweaver, eski şaşaalı günlerinden uzaklaşsa da, hala bu editörü kullananların sayısı azımsanacak seviyede değil. Derslerde de Dreamweaver anlattığım için böyle bir yazı hazırlamak şart oldu.

2

HTML&CSS Uygulama Kağıdı #1

Web Tasarımı ve Programlama dersi için hazırlamış olduğum bu uygulama kağıdı ile web tasarımı ile ilgili öğrenilmesi gereken bazı konularda kendinizi test edebileceksiniz.

2

Satır ve Blok Seviyesi Elemanlar

Web sayfalarımızı oluşturan HTML etiketleri, sayfaya yerleşimlerine göre satır seviyesi elemanlar ve blok seviyesi olmak üzere 2 gruba ayrılırlar. Sayfa tasarımlarımızı yaparken bu iki özellik arasındaki farkı anlamak önemlidir.

Web-Tarayıcılar 8

Web Tasarımına Giriş ve Temel Kavramlar

Bu derste web tasarımına yeni başlayanların kafasını kurcalayan bazı konular ile web tasarımı ve site yayınlama ile ilgili bazı temel kavramlardan bahsedilecektir. Bu yazıyı okuduktan sonra aşağıdaki kavramlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız: HTML CSS...

Sıralı Liste 2

HTML’de Listeleme Etiketleri

Bu derste, HTML’de listelerin nasıl oluşturulacağından bahsedeceğim. Web sayfalarında kullanılan 3 tür liste vardır. Bunlar: Sıralı Liste (Ordered List) Sırasız Liste (Unordered List) Tanım Listesi (Definition List)